30.den Na běžkách

30. ledna 2010 v 18:44 | Sisinaaa |  Den po dni
Ač jsem holka z Jizerskýh hor a všude kolem je plno příležitostí vyřádit se v zimních sportech, nelyžuju, neběžkuju ani nebruslím.
Na sjezdovkách jsem nikdy nestála, z bruslí jsem vyrostla a nové už nepořídila a na běžkách jsem byla naposledy na lyžařském výcviku.
Tenkrát byl na horách místo sněhu led a brusle by byly asi vhodnější a taky se musím "pochlubit", že jsem se na běžkařskou tůru nenasnídala a nenapila a tak jsem někde v půli cesty zkolabovala vyčerpáním. Ohromný zážitek.....

Ráno jsem se podivila, kolik sněhu stačilo přes noc zase napadnout.
A velkou radost mi udělalo počasí, protože na modré obloze bylo jen pár mraků a sluníčko docela hezky hřálo.
Lepší počasí jsme si nemohli přát.
Dorazili jsme nahoru na Bedřichov, vzali běžky (Zdenda je pro mně půjčil) a šli ještě kus nahoru na Maliník, kde je velké parkoviště, hospůdka, mapa a křižovatka.
Zdenda to na běžkách dal v pohodě. Pro mě to byl do kopce nadlický úkol, takže jsem se brodila sněhem s běžkama v ruce.
Na Maliníku Zdenda mrknul na mapu, vybral nějakou jednoduchou trasu (že byla nejednodušší mu vůbec nevěřím), nasadili jsme běžky a vyrazili.
Pořád se mně ptal, jestli jsem v pohodě a já mu pokaždé s úsměvem odkývala, že jasně. To, že sotva popadám dech a potím krev jsem mu říkat nechtěla. Přece se neshodím, ne?
Jenomže nakonec jsem musela přiznat, že už nemůžu. Dostala jsem od něho hroznový cukr a teplý čaj z termosky a trasu dojeli.
Závěrečný sešup dolu k autu byl taky prima. Brzdit mi nešlo, zatáčet taky ne a nakonec jsem do Zdendy, který jel první a čekal na mně dole, najela.
Prý: "Pudem zejtra zase?" "Neblázni, zejtra budu ještě mrtvá..."

Sisinaaa :-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jája Jája | Web | 20. února 2010 v 0:31 | Reagovat

Rozkošný zážitek :) U nás to bylo a je opačně, ta akčnější jsem bejvala já :) Úžasnej sníh i počasí i všechno... takový opravdu "nenáročný" a příjemný :) Ale dokonale tě chápu :) :)

2 mstajer mstajer | Web | 14. března 2010 v 23:59 | Reagovat

No já mám zase problém s mazáním, kdo špatně maže špatně jede!Ikdyž u nás po poli to stačilo a nejlépe mi to jelo , když bylo mínus 10.
Jinak jestli jsi na lyžích už stála, nezapomíná se to.My se s Mílou vracíme ke sjezdovkám(tedy jen ten týden, co jsme na dovolené na horách), protože děti prý běžkovat nebudou chtít.Tak uvidíme, lepšíme se rok od roku, letos už jsme měli dokonce koupenou permici na 2 hodiny a prostřídali jsme se!
Hezké fotky, rozhodně to bylo lepší se sněhem, než teď zima, občas sněží a nic z toho, jen bláto! :-(

3 Šárka Šárka | 15. března 2010 v 22:55 | Reagovat

[2]: Copak o to,běžkovat mi celkem šlo,ale popadat dech a zabírat,to už bylo horší...
Druhej den to na svalech bylo pěkně znát.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama