Do kina na Avatar

27. ledna 2010 v 10:52 | Sisinaaa |  Když píšu
Když jsem byla minulý měsíc v kině na filmu 2012, viděla jsem působivou ukázku na Avatar. Když ještě k tomu vyjelo jméno režiséra Jamese Camerona (Titanik, Terminátor,Vetřelec...),nebylo co řešit, film jsem prostě vidět chtěla.
Nedlouho poté se o Avataru začalo hodně mluvit a také jsem o něm všude četla. Většinou jako o události roku, filmu natočeném 3D technikou, který vás zavede do neuvěřitelného světa za hranicemi naší fantazie, do světa střetu dvou naprosto odlišných civilizací.
Jenomže místo, abychom si koupili lístky do kina, film jsme si jednoduše stáhli.
Na notebooku jsem ho viděla několikrát a jen mě to utvrdilo v tom, že ho chci vidět pořádně v kině.
Nejlépe ve 3D.

Příběh je hodně jednoduchý (kdo se chystáte jít, nečtěte): Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem Na´vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety.
Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully, bývalý námořník, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.
Přes počáteční nedůvěru přijme lid Na´vi Jakea v těle Avatara mezi sebe. A bude to nakonec Jake, který se postaví na správnou stranu a povede lid Na´vi v boji proti lidem, kteří se samozřejmě rozhodli, že si vezmou, co chtějí, ikdyž to bude znamenat krutou válku s domorodci. Ale nebude to mít vůbec jednoduché, protože ho všichni domorodí, včetně jeho "ženy" budou považovat za zrádce....

V pátek jsem se dočkala. Se Zdendou jsme vyfasovali elektronické brýle, pohodlně se usadili a pak už jen vychutnávali film plný překrásné přírody, sympatických pandořanů a lidských sobeckých kolonizátorů.

Teda - film jsem si vychutnávala já, Zdenda seděl chvilku a pak se začal vrtět, poposedávat, předklánět....
Naklonila jsem se k němu a pošeptala mu, že jestli se bude moc hýbat, bude se mu točit hlava a bolet ho oči (díky 3D brýlím).
Zdenda se tedy opřel a zůstal v klidu.
Když film končil, čekala jsem, že Zdenda vyskočí mezi prvními a bude pospíchat ven, ale zůstával pořád v klidu. Seděla jsem tedy dál, poslouchala písničku a nechala v sobě film doznívat. Když se ale nezvedal ani když už byl sál skoro prázdný, sundala jsem brýle a mrkla na něj. Zdenda, spokojeně opřený, spal.....

Doporučuji :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Netty Netty | Web | 7. května 2010 v 18:00 | Reagovat

Mně se moc nelíbil..

2 Gabruš Gabruš | 9. května 2010 v 17:01 | Reagovat

Byl to super film!! Zezačátku sice trošku ¨nudný, ale potom! Krása! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama